Instrukcja czyszczenia

Tkanina jest poddawana innowacyjnym procesom produkcyjnym, w wyniku których tworzona jest jej bariera ochronna. Nylonowe włókna zapewniają niewiarygodną odporność na plamy i nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia.

 

Krok 1

Dzięki unikalnym właściwościom tkaniny (wstępna hydrofobowość) rozlany płyn gromadzi się na jej powierzchni przez co może zostać łatwo usunięty za pomocą suchej ściereczki lub ręcznika papierowego. Wystarczy go przyłożyć i poczekać na wchłonięcie zabrudzenia.

 

Krok 2

Pozostałe zabrudzenia wystarczy usunąć wodą z mydłem, przy pomocy szczoteczki wykonując delikatne ruchy aż do całkowitego zaniknięcia plamy. W przypadku bardziej uporczywych zabrudzeń można użyć środków czyszczących na bazie wody, nie czyścić chemicznie, nie wybielać. Nie używać suszarki, pozostawić do samoczynnego wyschnięcia.

 

Krok 3

Tak jak wszystkie rodzaje dobrego aksamitu, tkanina nylon welur jest wrażliwa na zagniecenia, co uwydatnia naturalne piękno materiału. Wszelkie powstałe zagniecenia można usunąć lekkim strumieniem pary.

 

Krok 4

Po wyschnięciu podnieść włos, wyczesując delikatną szczoteczką.